خرید دستگاه فوم بتن ، مهمترین نکات قبل از خرید

خانه » تجربه های بتن سبک » خرید دستگاه فوم بتن ، مهمترین نکات قبل از خرید

مهمترین نکاتی که قبل از خرید دستگاه فوم بتن لازم است بدانید

خرید دستگاه فوم بتن ، تقاضای بسیاری از کسانی است که به تازگی با فوم بتن آشنا می شوند و از کاربرهای فوق العاده بتن سبک مطلع میگردند .

عده ی بسیاری هم با مشاهده اینکه این حرفه به سرمایه گزاری نسبتا مناسبی نیاز دارد و تولید کنندگان قول بازگشت سرمایه در زمان های کوتاه به خریداران می دهند ، به خرید دستگاه فوم بتن متمایل میشوند .

اما قبل از هر تصمیمی لازم است این نکات را بررسی کنید تا نتیجه خرید این ماشین ، از اهداف شما دور نشود :

 

  • بررسی قیمت اجرای فوم بتن در منطقه

قیمت تولید بتن سبک بصورت کامل ( با سیمان مصرفی ) بسته قیمت سیمان در منطقه در این تاریخ حدود ۶۰ الی ۶۵ هزار تومان به ازای هر متر مکعب می باشد .

در محاسبه قیمت تمام شده تولید ، گاهی تولید کنندگان قیمت اجرای بدون سیمان را به کارفرما ارائه می کنند که این قیمت ملاک بررسی ما می باشد .

لازم است بدانید بهای تمام شده فوم بتن به صورت سرجمع هزینه های مشهود و نامشهود ( مثل بیمه مسئولیت مدنی دستگاه ، هزینه های استهلاک ، و … ) ، در مورد پروژه های متوسط ( حدود ۲۰ متر مکعب ) ، تقریبا ۱۴۰۰۰ تومان هزینه دارد . این هزینه شامل مواد اولیه فوم ، آب ، نیروی کارگری و هزینه های جابجایی و برخی هزینه های نامشهود می باشد .

در نظر داشته باشید ممکن است در طول سال کاری اتفاقاتی بیفتد که هزینه هایی پیشبینی نشده به شما وارد شود ، که به خاطر ماهیت کارگاهی و ساختمانی دور از ذهن نیست .

بنابراین اگر در منطقه شما دستمزد اجرای بتن سبک در محدوده ۱۵ الی ۱۸ هزار تومان برای کارهای متوسط ، از طرف مجریان پیشنهاد میشود ، خرید دستگاه فوم بتن در این منطقه توصیه نمیشود .

ضمنا در مورد برآورد قیمت اجرای فوم بتن بهتر است در نهایت این مقاله را نیز دنبال کنید :
مقایسه قیمت اجرای تمام شده فوم بتن با پوکه ریزی و استعلام بهای فوم بتن

  • پروژه های موجود در منطقه شما

اگر در کلان شهر ها زندگی میکنید مخاطب این پاراگراف نیستید . ولی اگر در شهرهای کوچک زندگی میکنید مطلع باشید که یک ساختمان ۲۰۰ متری حدود ۲۰ متر مکعب بتن سبک نیاز دارد و این یعنی یک نیم روز کاری برای شما .

در شهرهای کوچک عموما ساختمان ها در همین محدوده متراژ هستند و اگر دستمزد اجرای فوم بتن در بازه ۲۵ الی ۳۵ هزار تومان باشد برای شما اجرای فوم بتن توجیه اولیه خواهد داشت .

پس ضمن بررسی قیمت های دستمزد موجود در منطقه لازم است تعداد رقبای خود را نیز بررسی کنید . زیرا در بلند مدت و به دلیل نبودن صنف در این حرفه ، احتمالا رقابت موجب کاهش قیمت اجرا و توجیه ناپذیر شدن اجرای فوم بتن برای شما خواهد شد.

  • کاربردهای چندگانه دستگاه فوم بتن را بیشتر بررسی کنید

نکته ای که خیلی از خریداران زمان خرید در نظر دارند این است که اگر کاربرد اجرای کفسازی با دستگاه فوم بتن جوابگوی سرمایه گذاری نبود با دستگاه بلوک سبک تولید می کنیم .

در بسیاری از موارد این در واقع مصداق همان جمله خروج از چاله و افتادن به چاه است . بلوک فوم بتن علاوه بر نیاز به هزینه های بالا در راه اندازی کارگاه و خرید قالب و … به دلیل جزئیات فنی لازم در اجرا ، در خیلی از نقاط ایران مورد استقبال مصرف کنندگان قرار نگرفته است .

پس اگر این فکر جزو طرح های شما در ایجاد درآمد به وسیله این ماشین می باشد لازم است قبل از هر اقدامی تمایل مصرف کنندگان منطقه خود را بسنجید و حتما از پروژه هایی که از این بلوک ها استفاده کرده اند و پروژه شان تکمیل شده است نظر سنجی کنید .

 

سعی میکنم این مقاله را با توجه به تجربیات خود به روز کنم ، برای ما خیلی مهم است علاوه بر اینکه ماشن آلات با کیفیت ارائه کنیم ، تجربیاتمان را بدون در روتوش در اختیار شما قرار دهیم .

در صورتی که هر گونه سوالی برای شما پیش آمده در بخش دیدگاه در خدمت شما هستم .

Print Friendly, PDF & Email
2017-05-22T22:38:39+00:00 دسته بندی ها: تجربه های بتن سبک|برچسب ها: |بدون دیدگاه

درج دیدگاه